FORUMAS

Norite padiskutuoti ?

Apsilankykite mūsų diskusijų forume.

Eiti į forumą

MŪSŲ REKORDAS

Šiame ūkyje užauginta

braškė rekordininkė.

Plačiau

KONTAKTAI

Kęstutis Matulevičius

Tel. (8-686) 13662

Bajoriškių k., Lazdijų r.

kestutis@braskynas.lt

Prognozuoja, kada bus pasiektas braškių kainų dugnas

Braškių kainos turgavietėse jau pasiekė pernykštes kainų žemumas. Ar uogos toliau pigs, pasakyti sunku: nors tradiciškai mažiausios kainos fiksuojamos per Jonines, dabar žemė sausėja ir ūkininkai sako, kad krūmai džiūsta.

Sostinės Kalvarijų turguje braškes savaitgalį buvo galima įsigyti už 1,2-1,5 euro (4,14-5-18 Lt), nors dauguma jų buvo siūloma po 2 eurus (6,91 Lt). Inetos ir Dainiaus Servų ūkiui atstovaujanti Ineta Sevienė sako, kad pigiausios braškės – nelietuviškos. „Braškių kainos dar nėra pasiekusios dugno, žemiausios kainos daugelį metų būna Joninėms, bet priklauso, kokie bus orai: ar lis lietus, ar bus šilta. Pernai pas mus daug braškių iššalo ir žemiausia kaina buvo 9 Lt (2,61 euro) už kilogramą“, - kalbėjo ji.

Ūkininkė pasakoja, kad lietuviškomis uogomis jau prekiaujama trečia savaitė ir, jei nebus šalčių, uogų kainos dar turėtų mažėti. Anot jos, dabar lietuviškų braškių kainos siekia 3-5 eurus (10,36-17,26 Lt). „Jeigu orai bus geri, kainos bus mažesnės“, - sakė I. Sevienė.

Braškes Lazdijų rajone auginantis ūkininkas Kęstutis Matulevičius sako, kad tik pradėjo prekiauti savo užaugintomis braškėmis. „Pas mus normaliai nelijo jau 3-4 savaites, bet vidutinė braškių kilogramo kaina yra po 2 eurus“, - sakė ūkininkas. Pasak jo, Lazdijų turguje po 2 eurus siūlomos ir lietuviškos, ir lenkiškos braškės. „Braškių kainos jau kyla ir Lenkijoje, savaitgalį ten viešėjusi darbuotoja matė braškes po 6,5 zloto (1,57 euro arba 5,42 lito), nors anksčiau kaina buvo mažesnė. Matyt, Lenkijoje kainos taip pat reaguoja į sausrą“, - apibendrino K. Matulevičius. Pašnekovas sako, kad dabar ūkininkai galvoja ne kaip nuskinti uogas, o kaip išsaugoti krūmus kitų metų derliui. „Dabar kai eini pro braškyną, lapai net šiugžda, - guodėsi jis. - Jei būtų normalūs orai, mažiausios braškių kainos būtų nuo Joninių iki birželio pabaigos.“ Ūkininkas prisimena, kad pernai pigiausiai braškes parduodavo po 5 Lt (1,45 euro), žmonėms, atvažiavusiems jų pirkti į braškyną.

Delfi.lt, 2015-06-16